Szukasz pracy? Sprawdz co jeszcze mozesz zrobic.

Pamiętaj o znajomych

Zdobycie pracy dzięki czyjemuś serdecznemu wstawiennictwu świadczy o tym, że człowiek w Ciebie wierzy i popiera Twoje starania. Przejrzyj swój notes ze starymi adresami, przypomnij się kolegom, odnów znajomości. Niektórzy ukrywają fakt szukania pracy, wydaje im się, że przeżywają niepowodzenie życiowe, które może zachwiać ich towarzyską pozycją lub nie chcą nikogo informować o swojej nie najlepszej sytuacji. Podobne myślenie jest błędem, z pewnością nie pomoże szukampracyCi znaleźć pracy. Większość młodych kobiet, które ukończyły lub przerwały naukę, staje przed problemem samodzielnego znalezienia pracy. Dlatego nie wstydź się prosić przyjaciół i znajomych o pomoc, relacjonuj im swoje starania, wypytuj o ich kontakty i firmy, w jakich pracują. Ktoś może nawet nie wiedzieć, że jest w mieszkanie Ci się przydać. Znajomy lub krewny że nie tylko powiadomić Cię o miejscu pracy, może również Cię przedstawić swojemu szefowi, może sprawić, że otrzymasz kilka punktów więcej, zanim się pojawisz. Dobre słowo przyjaciela niczego nie załatwia za Ciebie, a nawet zobowiązuje do skuteczniejszego działania. Pamiętaj o tym, że wielu szefów chętniej rozmawia z osobami, o których słyszeli lub które znają. Zwróć się więc do osób znajomych lub krewnych o pomoc, pamiętaj jednak o tym, że są ludzie, którzy nie mogą Ci pomóc lub nie chcą, postaraj się oddzielić sprzymierzeńców od tych, którzy przeszkodzą albo zmarnują Twój czas.

Książka telefoniczna

Adresy firm znajdziesz w książce telefonicznej na złotych stronach, w panoramie firm lub innych publikacjach branżowych, które dobrze Ci ułatwią poszukiwania. Pozwolą również zorientować się, na ile miejsce, w którym postanowiłaś żyć, daje możliwości znalezienia pracy.

szukam pracy - http://praca.owi.plKiedy pukasz sama do drzwi różnych firm, przynoś ze sobą zawsze swoje CV. Jeśli jesteś dobra, że znajduje się tam jakiś wolny etat, możesz wcześniej zadzwonić i uprzedzić, że przyniesiesz własną ofertę. Jeśli nie masz konkretnych wiadomości, po prostu przyjdź i zostaw przygotowane papiery w sekretariacie lub lepiej w dziale personalnym i zapowiedz kolejną wizytę za kilka dni. Zawsze bądź przygotowana na to, że ktoś — dyrektor, kadrowa, kierownik — może z razu zadać Ci kilka pytań lub nawet poprosić na dłuższą rozmowę.

Oczywiście poszukując pracy nie można zapominać o wielu innych źródłach poszukiwania pracy w tym także o internecie – istnieje wiele ogolnopolskich portali z praca typu http://praca.owi.pl w których możemy przejrzec oferty pracy, czy także portali pracy o zasiegu lokalnym np:

http://poznanlokalnie.pl/praca/szukam-pracy

http://bialystoklokalnie.pl/praca/szukam-pracy

i praktycznie w każdym dużym innym miescie rowniez.